مقایسه آنتی ویروس ارائه لایسنس اورجینال آنتی ویروس | لایسنس فا

مقایسه آنتی ویروس لایسنس آنتی ویروس اورجینال لایسنس آنتی ویروس و خرید آنتی ویروس اورجینال لایسنس آنتی ویروس آویرا اینترنت سکیوریتی اینترنت سکیوریتی ای وی جی نود 32

5 اولویت مهم امنیت سایبری شرکت ESET در سال 2018

مشکلات امنیت سایبری در سال 2017 گریبان گیر بسیاری از سازمان‌ها بود و میلیون‌ها کاربر فضای سایبری را تحت تأثیر قرار داد، به طوری که ضررهای مالی متعددی را نیز به شرکت‌های بزرگ وارد کرد. علیرغم این که در حال حاضر آگاهی عمومی از تهدیدات امنیتی بیشتر شده است، اما در عین حال به واسطه‌‌ی افزایش سطح پیچیدگی پشت حملات سایبری، همچنان آسیب‌های مختلفی به انواع کاربران وارد می‌شود.

شرکت امنیت سایبری ESET پیش بینی می‌کند که مجرمان سایبری و گروه‌های جاسوسی فعال در این فضا، همچنان به منظور بهره برداری از ماشین‌ها و سیستم‌های قربانیان به دنبال راه‌های جدیدی خواهند بود و با تاکتیک‌های نوینی که در پیش خواهند گرفت، در سال آینده نیز زیان‌های متعددی را متوجه سازمان‌ها، شرکت‌های بزرگ و افراد مختلف خواهند کرد. با این حال، تعامل بیشتر و افزایش همکاری بین مجریان قانون و بخش‌های خصوصی فعال در زمینه‌ی امنیت سایبری می‌تواند امید مقابله‌ی هر چه بهتر با این معضل بزرگ را زنده نگه داشته و منجر به افزایش آمار دستگیری مجرمان سایبری و جلوگیری از فعالیت‌های مخرب آنها گردد. در گزارشی که توسط شرکت امنیت سایبری ESET ارائه شده است، نکات برجسته‌ای در ارتباط با روند حملات سایبری در سال 2018 به چشم می‌خورد که در ادامه به آنها اشاره شده است:

طراحی حملات جدید بر علیه زیرساخت‌های حیاتی:

در سال 2017 موارد مختلفی از حملات سایبری مؤثر علیه زیرساخت‌های حیاتی گزارش شده که به عنوان یکی از مهمترین آنها می‌توان به بدافزار Industroyer اشاره کرد. حمله‌ی مهم این بدافزار که شهرت زیادی در بین مردم پیدا نکرد به شبکه‌ی توزیع برق اوکراین صورت گرفت و آسیب‌های فراوانی را به آن وارد کرد. باید توجه داشت که حمله به زیرساخت‌های حیاتی می‌تواند فراتر از شبکه‌ی توزیع برق، بر روی بخش‌های دفاعی، سلامت و بهداشت، توزیع آب، حمل و نقل و تولید مواد غذایی نیز تأثیرهای مخربی داشته و گاه لطمات جبران‌ناپذیری را به کشورها و افراد مختلف وارد کند. بنابراین هر چند که سازمان‌های مختلفی همواره در تلاش برای حفظ امنیت فضای سایبری هستند، اما شرایط و وضعیت موجود همیشه در حال تغییر بوده و مقابله با تهدیدات جدیدی که در سال 2018 مطرح هستند، نیاز به عزمی راسخ‌تر از گذشته دارد.

5 اولویتی که شرکت ESET، طی گزارش خود در ارتباط با روند امنیت سایبری برای سال 2018 پیش‌بینی می‌کند

مسائل زنجیره‌ی تأمین: شرکت‌های بزرگ با آگاهی بیشتر از تهدیدات و حملات سایبری، تیم‌های امنیتی و اقدامات آنها را بیش از پیش حمایت خواهند کرد، اما شرکت‌های کوچک و متوسط (SMEs) همچنان با این نگرانی‌های جدید درگیر خواهند بود و از آنجایی که این شرکت‌ها ممکن است برای سازمان‌های بزرگتر نیز خدمات و محصولات خود را عرضه کنند، اغلب اوقات تأثیری منفی بر دستاوردهای امنیتی خواهند داشت. با توجه به گزارشات متعدد، این گونه مسائل زنجیره‌ی تأمین تأثیری منفی بر صنعت رسانه و سرگرمی در اوایل سال 2017 داشت. در میان حوادثی از این دست در سال گذشته، تلاش برای اخاذی از نت‌فلیکس در فصل جدید از سری “Orange Is the New Black” نیز به چشم می‌خورد. این نمونه به ما یادآوری می‌کند که امنیت زنجیره‌ی تأمین می‌تواند بر هر صنعتی تأثیرگذار باشد و احتمالاً در سال 2018 نیز ادامه خواهد داشت.

تعامل و افزایش همکاری بین مجریان قانون و کارشناسان امنیت سایبری:

تا کنون ثابت شده است که انجام تحقیقات مختلف در ارتباط با بدافزارها برای اجرای قانون و مبارزه علیه جرایم اینترنتی مزایای انکار ناپذیری داشته است. یک نمونه‌ی بارز این مسأله، تعامل و همکاری اخیر بین شرکت امنیت سایبری ESET، شرکت مایکروسافت و نهادهای مجری قانون، از جمله FBI و اینترپل است که در اقدامی مشترک و منسجم، عملیات مهمی را به منظور از بین بردن تهدید گامارو ترتیب دادند (برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد تهدید بات‌نت گامارو به مقاله‌ی «ESET به نهادهای امنیتی و مجری قانون در سراسر جهان کمک می‌کند تا جلوی فعالیت‌های مخرب بات‌نت گامارو (Gamarue) گرفته شود» مراجعه فرمایید). بدیهی است که افزایش این گونه همکاری‌ها منجر به موفقیت‌های بیشتر و دستگیری مجرمان فعال سایبری خواهد شد و ادامه‌ی این روند در سال 2018 چشم انداز روشن‌تری را در پیش رو قرار خواهد داد.

تغییر نتایج انتخابات و دستکاری رأی مردم:

آیا می‌توان از پروسه‌ی انتخابات به خوبی محافظت کرد؟ انتخاباتی که اخیراً در فضای مجازی صورت گرفته است، سؤالات مختلفی را در ارتباط با امنیت سایبری مطرح کرده و کماکان تردیدهایی در مورد صحت نتایج و شمارش آرا از سوی مردم و نهادهای دموکراتیک وجود دارد. واضح است که مهم‌ترین پرسش مطرح در این زمینه، میزان تأثیرگذاری حملات سایبری بر روند انتخابات است. در گزارشی که توسط شرکت امنیت سایبری ESET ارائه شده، با توجه به شواهد این نتیجه به دست آمده است که ما باید به سمت یک سیستم ترکیبی، شامل روش سنتی و استفاده از برگه‌های کاغذی آرا و رکوردهای الکترونیکی به طور توأم حرکت کنیم تا فعالیت‌های مخرب و تقلب توسط مجرمان سایبری محدودتر گردد.

حریم خصوصی در عصر جدید فناوری:

با توجه به این که مصرف‌کنندگان انتظار دارند از نرم‌افزارها با هزینه‌ی کم و یا بدون صرف هزینه استفاده کنند، فروشندگان محصولات مختلف سعی می‌کنند از داده‌های کاربران به عنوان یک سرمایه و ابزاری در جهت فروش بیشتر محصولات خود استفاده کنند. این مسأله فروشندگان را به سمت جمع آوری هر چه بیشتر اطلاعات شخصی کاربران هدایت کرده و خطرات مرتبط با حریم خصوصی داده‌ها را افزایش داده است، چرا که ماهیت این داده‌ها، تصویر کاملی از زندگی کاربران و عادت‌های آنها را به نمایش خواهد گذاشت.

برجسته کردن برخی از بزرگترین مسائل مربوط به امنیت سایبری در گزارش مربوط به روند این مقوله در سال 2018، اهمیت فوق‌العاده‌ای برای افراد و سازمان‌های درگیر با مبحث امنیت سایبری، یعنی در اصل همه‌ی افراد جامعه دارد. این دیدگاه‌ها نشان دهنده‌ی افزایش روز افزون سطح پیچیدگی این مبحث و گسترش دامنه و حجم حملات سایبری بر فعالیت‌های حیاتی نظیر زنجیره‌ی تأمین و زیرساخت‌های موجود است. بدیهی است که آگاهی عمومی و آموزش در جهت بهبود وضعیت فعلی و روند آینده بسیار حائز اهمیت بوده و تعامل و همکاری نهادهای مختلف در سراسر جهان برای حل مشکلات مذکور در همه‌ی جنبه‌ها، اجتناب ناپذیر است .

منبع: Top 5 Cybersecurity Trends for 2018 from ESET’s Security Predictions Report


برچسب ها: , , , , , ,