مقایسه آنتی ویروس ارائه لایسنس اورجینال آنتی ویروس | لایسنس فا

مقایسه آنتی ویروس لایسنس آنتی ویروس اورجینال لایسنس آنتی ویروس و خرید آنتی ویروس اورجینال لایسنس آنتی ویروس آویرا اینترنت سکیوریتی اینترنت سکیوریتی ای وی جی نود 32

16 آنتی ویروس رایگان بدافزار و جاسوس افزار

بدافزار، جاسوس افزار و محافظ رایگان تبلیغات مزاحم

آیا تازه یک کامیپوتر خریداری کرده اید؟ خوش به حالتان! شاید دارای یک نسخه آنتی ویروس رایگان  چند روزه نیز باشد. با نزدیک شدن به روزهای آخر نسخه های آزمایشی، آنتی ویروس شروع به غر زدن میکند تا مشترک شوید. اگر لایسنس اوجینال آتی ویروس را نگیرید با تمام شدن زمان نسخه آزمایشی، محافظت آنتی ویروس را از دست می دهید. آیا نمی خواهید لایسنس آنتی ویروس بگیرید و یا برای این محصولات پولی بپردازید؟ پس بهتر است نسخه های رایگان را استفاده کنید. خوشبختانه آنتی ویروس های خیلی خوبی هستند که هیچ هزینه ای ندارند. ما 17 عدد از آن ها را مورد بررسی و بازبینی قرار دادیم، تا به شما کمک کنیم تصمیم بگیرید کدامشان برایتان مناسب تر است.

آنتی ویروس شما باید قطعا توانایی این را داشته باشد که بدافزارهای کنونی را ریشه کن کند، اما وظیفه همیشگی آن نمی تواند باج افزارها، بوت نت ها، تروجان ها و دیگر برنامه های آزاردهنده را منع کند که در سیستم شما پای نگذارند. تمام نرم افزارهای آنتی ویروس در این مجموعه ی حفاظت رئال تایم دربرابر بدافزارها را پیشنهاد می دهند. بعضی از آن ها با هم رقابت می کنند، و سخت تلاش می کنند تا تضمین کنند شما هیچگاه وارد سایتی که میزبان بدافزارهاست نمی شوید و یا آنقدر بی عقل نمی شوید که از کارت اعتباری خود در سایت های فیشینگ استفاده کنید.

16 آنتی ویروس رایگان بدافزار و جاسوس افزار

آنتی ویروس رایگان در برابر آنتی ویروس پولی:

اگر ابزارهای یک آنتی ویروس رایگان خیلی عالی هستند، چرا باید کسی پول خرج کند؟ به یک دلیل، بعضی از این محصولات تنها برای مصارف غیرتجاری رایگان اند؛ اگر می خواهید از کسب و کارتان محافظت کنید، باید برای نسخه پولی هزینه ای بپردازید. در این جا احتمالا باید این را در نظر بگیرید که یک نسخه امنیتی کامل را آپگرید کند. از این ها گذشته، بحث امنیت کسب و کارتان در میان است.

حتی برای مصارف شخصی نیز، بیشتر ابزارهای پولی آنتی ویروس ها امکانات بیشتری به نسبت همتایانشان در اختیارتان قرار می دهند. برای مثال کسپرسکی  رایگان شامل مولفه محافظ قدرتمند سیستم نیست، این مولفه روی فرآیندهایی نظارت دارد که رفتاری بدافزاری از خود نشان می دهند، و در صورت لزوم، از تغییراتی که توسط یک بدافزار اعمال می شود صرف نظر می کند. نسخه پولی از آنتی ویروس های تبلیغات مزاحم، همین رفتار را بر اساس یک ابزار تشخیص پیاده سازی کرده است و در برابر وب سایت های بدافزاری و جعلی محافظتی را انجام می دهد، که نسخه رایگان نمی تواند این کار را بکند. پاندا بابت چند ویژگی از مشتریان هزینه دریافت می کند، ویژگی هایی همانند حفاظت فایروال، کنترل اپلیکیشن، و تشخیص اتصالات نا امن وای فای.

به علاوه، بیشتر شرکت ها پشتیبانی کاملی از نسخه رایگان به عمل نمی آورند. اولین بار که به کمک نیاز پیدا می کنید تا یک قطعه لجبازِ بدافزاری را از سیستمتان بیرون کنید، متوجه کمبود این پشتیبان خواهید شد.

نتایج آزمایشی در آزمایشگاه مستقل آنتی ویروس

در کل دنیا، محققان در آزمایش های مستقل ارزیابی آنتی ویروس روزهای خود را صرف می کنند و ابزارهای آنتی ویروس را تست می کنند. بعضی از این آزمایشگاه ها گزارشاتی عمومی از کشفیات خودشان منتشر می کنند. من 4 آزمایشگاه را با دقت دنبال می کردم: مقایسه های AV، موسسه تست AV، آزمایشگاه های SE و MRG-Effitas. هم چنین از قراردادهایی که فروشندگان برای گواهینامه ی آزمایشگاه های ICSA و آزمایشگاه های سواحل غربی امضا کردند نیز یادداشت برداشتم.

شرکت های امنیتی اغلب برای اینکه تست شوند هزینه ای می پردازند. در مقابل، آزمایشگاه ها نیز گزارشات دقیقی برای آن ها ارائه می دهند که به بهبود محصولشان کمک می کند. تعداد آزمایشگاه هایی که شامل یک فروشنده خاص است به عنوان معیار اهمیت به کار می رود. در هر حالت، آزمایشگاه آنقدر محصول را حائز اهمیت می دانست که آن را تست کند، و فروشنده نیز احساس می کرد حق است که چنین مبلغی را برای تست بپردازد. آزمایشگاه لزوما محصول رایگان فروشنده و مالک را تست نمی کرد اما بیشتر مالکان پک محافظت کلی خود را در قالب یک محصول رایگان ارائه می دادند، و به نسخه های اولیه چند ویژگی اضافه می کردند و آن را ارتقا می دادند.

ما میزان حفاظت بدافزارها را تست می کنیم:

به علاوه، نتایج متقاعده کننده از جانب آزمایشگاه های مستقل، من نیز خودم بدافزارها را تست می کردم. من هر آنتی ویروس را در معرض مجموعه از نمونه های بدافزارها، از جمه انواع متنوع بدافزارها، قرار می دادم و به نظاره واکنش آن ها می نشستم. معمولا آنتی ویروس ها  بیشتر این نمونه ها را پاک می کردند، و باقی مانده ی آن ها را نیز زمانی که سعی به راه اندازی شان داشتم شناسایی می کردند. من به میزان مسدود کردن بدافزارها بین 0 تا 10 و بر اساس چگونگی حفاظت آنتی ویروس از سیستم آزمایشی از این نمونه ها، امتیاز می دادم.

از آن جا که من هرماه از نمونه هایی مشابه استفاده می کردم، آزمایش مسدودکنندگی بدافزار به قطع نمی توانست توانایی محصول را برای تشخیص تهدیدات جدید بسنجد. در یک تست دیگر، من تلاش کردم که از چند URL مخرب 100 بدافزار جدید دانلود کنم که این ها همه از MRG-Effitas تامین می شدند و کمتر از یک روز از عمرشان می گذشت. من متوجه شدم که آنتی ویروس یا تمام دستیابی به URL را مسدود کند، یا به هنگام دانلود می تواند بدافزار را پاک می کند و یا کاری نمی کند. نورتون از بین همه این آزمایش ها بیشترین امتیاز را گرفت.

ویژگی های سودمند:

هر محصول آنتی ویروس فایل ها را اسکن می کند تا اطمینان حاصل کنید بدافزار توانایی راه اندازی شدن ندارد، و هم چنین کل سیستم را بر اساس تقاضا اسکن می کند و یا طبق یک برنامه این کار را می کند. زمانی که کار پاک سازی و زمانبندی تمام شد، تمام دسترسی به URLهای میزبان بدافزارها را مسدود می کند و لذا مشکلی به وجود نمی آید. بیشتر محصولات این حفاظت را بسط داده اند تا کاربران را از وب سایت های کلاهبردار ،سایت های فیشینگیپ که قصد دارند برای لاگین شدن به سایت های بانکی پولی را بپردازید و دیگر سایت های حساس، دور نگه دارد.

تشخیص بر اساس رفتار، یک ویژگی از محصولات آنتی ویروس ها است و یک شمشیر دولبه است. از طرفی، این آنتی ویروس ها می توانند بدافزاری را که هیچ گاه دیده نشده است را نیز تشخیص دهند. و از سوی دیگر، اگر این کار به درستی انجام نشد، کاربر را با پیام هایی که می گویند برنامه کاملا قانونی است گیج و پریشان می کنند.

هر آنتی ویروس باید جاسوس افزاری که در کنارش وجود دارد را نیز حذف کند، اما بعضی از محصولات شامل ویژگی هایی می باشند که مخصوصا برای حفاظت از جاسوس افزارها تعبیه شده اند. ویژگی هایی همانند رمزنگاری برای حفاظت از داده های حساس و یا کنترل وبکم برای جلوگیری از دید زدن، اغلب در محصولات پولی وجود دارند نه در نسخه های رایگان. اما بعضی از محصولات رایگان شامل ویژگی هایی همانند کیبوردهای روی صفحه نمایشند تا کی لاگرها را با شکست مواجه کنند.

یک راه آسان برای حفاظت از کامپیوترتان این است که تمام آپدیت های امنیتی را روی آن نصب کنید، هم برای ویندوز و هم برای بروزر. ویندوز 10 آپدیت کردن را خیلی ساده کرده، اما شکاف های امنیتی در نسخه های قدیمی ویندوز، در برنامه های مشهور وجود دارد. اسکن کردن آسیب پذیری ها در قالبِ آپدیت های جاافتاده، یک ویژگی است که بیشتر در آنتی ویروس های پولی یافت می شود، اما در بعضی نسخه های رایگان هم وجود دارد.

چه چیزی جا افتاده است؟ ویندوز دیفندر چه؟

این مقاله، تنها آنتی ویروس های رایگانی را معرفی می کند که حداقل در بازبینی های ما امتیاز خوبی گرفته اند – امتیاز سه ستاره خوب است. در میان آن هایی که امتیاز خوبی کسب کردند مرکز امنیتی مایکروسافت ویندوز دیفندر قرار دارد که 2.5 ستاره گرفته است. تمام آزمایشگاه های مستقلی که من آن ها را دنبال می کردم، مایکروسافت را در لیست ارزیابی خود قرار داده بودند، اما بیشتر آن ها از آن به عنوان یک پایه استفاده می کردند. اگر یک محصول نتوانست بهتر از آن عمل کند، دچار مشکل بود.

چند نرم افزار رایگان دیگر که مختص حفاظت باج افزارها بودند اخیرا به این گروه پیوسته اند. باج افزار رایگان سایبرسیزن، آنتی باج افزار رنسوم باستر بتا، و باج افزار ترند میکرو برای دفاع در برابر حملات باج افزاری طراحی شده اند که آنتی ویروس شما نمی تواند آن ها را تشخیص دهد. آنتی باج افزار بیت دیفندر، کاری می کند که باج افزارها گول بخورند و فکر کنند که کامپیوتر شما آلوده شده است. من آن ها را در زیر آورده ام و به شما پیشنهاد میکنم آن ها را امتحان کنید. آن ها در چارت ظاهر نشده اند چرا که آن ها همه جوانب کاری آنتی ویروس ها را پوشش نمی دهند.

هم چنین چند آنتی ویروس رایگان وجود دارد که به تنهایی کار می کنند و آلودگی بدافزارها را می زدایند. شما این ابزارهای پاکسازی را زمانی استفاده می کنید که واقعا مشکل بدافزاری داشته باشید. زمانی که بدافزار پاک شد، دیگر استفاده ای نخواهد داشت، چرا که دیگر محافظتی انجام نمی دهد. ضد بدافزار مالوربایتز یکی از مورد علاقه های من است، و به قطع چیزی است که اگر به مشکل بدافزاری برخورده اید بهتر است آن را امتحان کنید. اما از آن جا که رایگان است، اگر برایتان کارساز نبود می توانید دیگر ضدبدافزارها را نیز امتحان کنید. وقتی که خطر رفع شد، شما به یک آنتی ویروس با حفاظتی همیشگی نیاز پیدا خواهید کرد.

بهترین آنتی ویروس رایگان کدام است؟

گزینه ای که ما به عنوان یک آنتی ویروس رایگان پیشنهاد می کنیم آنتی ویروس رایگان آواست، و آوی جی است. هردوی آن ها امتیاز خوبی را از آزمایشگاه های مستقل و هم چنین از تست های ما،  کسب کرده اند. هردوی آن ها از ویژگی هایی کارآمد استفاده می کنند. آواست یک مدیریت پسورد دارد و دارای یک اسکنر امنیتی شبکه در جعبه ابزار خود می باشد. اگر نمی خواهید برای امنیت خود زیاد هزینه کید، بهترین نرم افزار آنتی ویروس به شما بهترین و بیشترین محافظت را پیشنهاد می دهد اگر برای شما کارساز واقع نشد، بعضی از این ابزارهای رایگان را امتحان کنید و ببینید کدام را بیستر دوست دارید.

بازبینی های حفاظتی آنتی ویروس های رایگان:

بازبینی آنتی ویروس رایگان آواست:

بازبینی آنتی ویروس رایگان آواست:

پیشنهاد نهایی: آنتی ویروس رایگان آواست 2017، ترکیبی از یک آنتی ویروس فوق العاده عالی و رایگان و مجموعه ی گسترده و شکت انگیزی از ویژگی های پولی است.

بازبینی آنتی ویروس رایگان آوی جی:

بازبینی آنتی ویروس رایگان آوی جی لایسنس فا

پیشنهاد نهایی: آنتی ویروس رایگان آوی جی، ظاهری جدید و تکنولوژی جدید دارد، اما ارزیابی های دستی و ارزیابی های آزمایشگاه های مستقل نشان داده اند که این آنتی ویروس بسیار  معتمد است.

بازبینی نسخه رایگان آنتی ویروس بیت دیفندر:

بازبینی نسخه رایگان آنتی ویروس بیت دیفندر لایسنس فا

پیشنهاد نهایی: نسخه رایگان آنتی ویروس رایگان بیت دیفندر شامل همان تکنولوژی ای است که در نرم افزار بیت دیفندر پولی استفاده شده است ولی نسخه رایگان دارای ویژگی های کاربردی ست.

بازبینی آنتی ویروس رایگان زون الارم 2017:

بازبینی آنتی ویروس رایگان زون الارم 2017 لایسنس فا

پیشنهاد نهایی: آنتی ویروس رایگان زون آلارم حفاظت درجه یکی فایروال و حفاظت آنتی  ویروس را با هم ترکیب می کند. این آنتی ویروس از جانب آنتی ویروس کسپرسکی که جایزه برده است معتبر شده است. این برنامه رایگان  بهترین گزینه است آن هم در صورتی که نمی خواهید از برنامه فول مقیاس….

بازبینی باج افزار سایبرسیزن:

بازبینی باج افزار سایبرسیزن لایسنس فا

پیشنهاد نهایی: عواقب حملات باج افزارها بسیار وخیم است، لذا یک لایه ثانویه دفاعی همانند سایبرسیزن بهترین ایده است. این نرم افزار رایگان است. پس آن را نصب کنید.

بازبینی کسپرسکی رایگان:

بازبینی کسپرسکی رایگان لایسنس فا

پیشنهاد نهایی: نرم افزار رایگان کسپرسکی حفاظت همه جانبه ای در برابر بدافزارها انجام می دهد و امتیاز خوبی را از آزمایشگاه های مستقل کسب کرده است. لازم نیست برای آن هزینه ای بپردازید.

بازبینی آنتی باج افزار بتا مالوربایتز :

بازبینی آنتی باج افزار بتا مالوربایتز لایسنس فا

پیشنهاد نهایی: آنتی باج افزار بتا مالوربایتز به رفتار برنامه ها نگاه می کند تا باج افزاری را که از آنتی ویروستان گذر کرده است را خنثی کند. این نرم افزار بهترین افزونه ای است که می توانید به حفاظت وامنیت سیستم خود اضافه کنید.

بازبینی سوفوس هوم:

بازبینی سوفوس هوم لایسنس فا

پیشنهاد نهایی: سوفوس هوم یک تکنولوژی پیچیده در حد کسب و کار را برای کاربران خانگی به ارمغان آورده است. این نرم افزار از جانب آزمایشگاه های مستقل امتیاز خوبی کسب کرده است.

بازبینی آنتی ویروس آویرا:

بازبینی آنتی ویروس آویرا لایسنس فا

پیشنهاد نهایی: آنتی ویروس رایگان آویرا از آزمایشگاه های مستقل امتیاز خوبی کسب کرده است، اما در ارزیابی باید گفت که اسکن آن آهسته صورت می گیرد، و حفاظت بروزر آن تنها برای کروم و فایرفاکس فعال است.

بازبینی آنتی ویروس رایگان ادور :

بازبینی آنتی ویروس رایگان ادور لایسنس فا

پیشنهاد نهایی:  در یک بازسازی مجدد، آنتی ویروس رایگان ادور 12 دارای ظاهر و نامی جدید است. نتایج ارزیابی آن خیلی خوب نبودند،  و در برابر آن محصولات رایگان رقبا حرف بیشتری برای گفتن دارند.

بازبینی آنتی باج افزار بیت دیفندر

بازبینی آنتی باج افزار بیت دیفندر لایسنس فا

پیشنهاد نهایی: آنتی باج افزار بیت دیفندر کامپیوتر شما را در برابر بیماری های ناشی از خانواده خاصی از باج افزارها واکسینه می کند. ارزیابی ها نشان داده اند که کارش خود را خوب انجام می دهد.

بازبینی آنتی ویروس کومودو 10

بازبینی آنتی ویروس کومودو 10 لایسنس فا

پیشنهاد نهایی: آنتی ویروس رایگان کومودو 10ظاهری جدید دارد، و در ارزیابی مسدودکنندگی بدافزار روی دست ما بلند شده است. با این حال، در دیگر تست ها و ارزیابی ها توسط PVMag و یا چند آزمایشگاه مستقل دیگر سربلند بیرون نیامده است.

بازبینی فورتی کلاینت 5.0:

بازبینی فورتی کلاینت 5.0 لایسنس فا

پیشنهاد نهایی: اگرچه که این نرم افزار رایگان طوری طراحی شده است که در شبکه کاربرد داشته باشد. فورتی کلاینت 5.0 هم چنین یک آنتی ویروس مستقل است و دارای کنترل های اصلی  و مشتری VPN است.

بازبینی آنتی ویروس رایگان پاندا:

بازبینی آنتی ویروس رایگان پاندا لایسنس فا

پیشنهاد اصلی: آنتی ویروس رایگان پاندا دارای رابط جذاب کاربری است و دارای ویژگی عجیب واکسینه کردن USB است.  اما در ارزیابی های ما و آزمایشگاه های مستقل امتیاز کمی گرفته است.

بازبینی  امنیت کامل 360 کیهو 8.6:

بازبینی امنیت کامل 360 کیهو 8.6 لایسنس فا

پیشنهاد نهایی: نرم افزار رایگان امنیت کامل 360 کیهو 8.6 با خود کلی ابزار خوب دارد، اما محافظت مرکزی آنتی ویروس آن با بهترین ابزارهای آنتی ویروس های رایگان قابل قیاس نیست.

بازبینی ترند میکرو رنسوم باستر

بازبینی ترند میکرو رنسوم باستر لایسنس فا

پیشنهاد نهایی: خیلی خوب است که ترند میکرو، رنسوم بوستر را ساخته است و آن را رایگان در اختیار گذاشته است. فولدر شیلد آن با موفقیت از تغییرات غیرمجاز روی سندهای شما جلوگیری می کند.


برچسب ها: , , , , , , , , , , , , , , , ,