مقایسه آنتی ویروس ارائه لایسنس اورجینال آنتی ویروس | لایسنس فا

مقایسه آنتی ویروس لایسنس آنتی ویروس اورجینال لایسنس آنتی ویروس و خرید آنتی ویروس اورجینال لایسنس آنتی ویروس آویرا اینترنت سکیوریتی اینترنت سکیوریتی ای وی جی نود 32

تست ۱۲ بسته امنیتی برای Mac OS X

بررسی ۱۲ بسته امنیتی برای Mac OS X

با اینکه سیستم عامل Max OS X سیستم امنیتی داخلی خود را دارد برای کسانی که می خواهند از امنیت سیستم خود کاملا مطمین باشند آن را به نرم افزارهای امنیتی دیگری نیز مجهز می کنند. انستیتوی AV-TEST، ۱۲ مورد از آخرین نمونه های موجود را مورد بررسی قرار داده است.

در پورتال های مخصوص کاربران Mac OS X وقتی حرف امنیت پیش می آید همگی به یک جواب ختم می شود: نیازی نیست چرا که مک سیستم امنیتی داخلی خودش را دارد. چیزی که همگان فراموش می کنند به آن اشاره کنند این است که نرم افزار های امنیتی این سیستم امنیتی داخلی را خاموش نمی کنند بلکه آن را تقویت می کنند. هرکدام از این نرم افزارها برای حفاظت از Mac و رساندن امنیت آن به بالاترین حد تلاش می کنند. دومین ضد و نقیض درباره این نرم افزارها پایین آوردن کارآیی و سرعت سیستم است.

در بعضی موارد: بالاترین کارآرایی امنیت بدون تداخل در کارآرایی سیستم

با نگاه کردن به دو جدول نتایج به سرعت در می یابید که دو محصول بیت دیفندر (Bitdefender) و ایست (ESET) با سطح شناسایی %۱۰۰ تداخل بسیار کم و یا بدون تداخل با سیستم کار می کنند. این دو محصول برای کار خود تنها به ۱ یا %۲ از منابع سیستم نیاز دارند. اکثر دیگر محصولات به %۱۰ از منابع سیستم و در بعضی موارد بیشتر از آن به منابع سیستم نیاز دارند.

۴ نمونه از ۱۲ نمونه به صورت رایگان به کاربران عرضه می شود: ای وی جی (AVG)، اوست (Avast)، سوفوس (Sophos) و اویرا (Avira). محصولی که کمترین تداخل را با کار سیستم دارد AVG است. برای سطح شناسایی %۱۰۰ نیاز به استفاده از %۱۰ منابع سیستم دارد.

رتبه انفرادی

در شناسایی بدافزارها ۴ نمونه از ۱۲ تا توانستند به سطح %۱۰۰ دستیابند: AVG، Bitdefender، ESET و Microworld. چهار نمونه دیگر سطح شناسایی ۹۹٫۱۷ در صدی را داشتند: Avast، Kaspersky، Sophos و Symantec. در مقایسه با این محصولات چهار نمونه دیگر سطح شناسایی پایین تری را کسب کردند: Dr. Web، Avira،  Canimaan Software و ProtectWorks. این محصولات توانستند تنها ۴۹ تا ۹۸٫۳۳ درصد از بدافزارها را شناسایی کنند. آزمایشگاه ما ۱۲۰ نمونه بدافزار مک را که تا چند ماه قبل از تست جمع آوری شده اند استفاده کرده است.

بسیاری از مک ها از شبکه های مختلف و همسان با ویندوز استفاده می کنند. با اینکه بدافزار های ویندوز نمی توانند مک را آلوده کنند اما می توانند از آن بعنوان جایگاهی برای دوباره آلوده سازی شبکه استفاده کنند. به همین دلیل آزمایشگاه ما چگونگی برخورد محصولات با بدافزار های ویندوز را نیز در حیطه کاری خود قرار داده است. نتایج این فاز از تست امتیازدهی نشده اند چرا که موضوع اصلی تست حفظ امنیت مک بوده است.در این بخش ESET به درستی بیش از ۱۱۰۰۰ بدافزار ویندوز را شناسایی کرد. در پی آن محصولات Kaspersky، Bitdefender، Microworld، AVG و Avast کارآیی خوبی از خود نشان دادند. باقی محصولات نتایج خوبی نداشته و حتی ProtectWorks هیچ کدام از برافزارهای خارج از سیستم عامل مک را شناسایی نکرده است.

ضعف در بارگزاری سیستم

در قسمت تست بارگزاری محصولات امنیتی ۳۰٫۶ گیگابایت اطلاعات در قالب ۸۳۹ فایل کپی و دانلود گردید. زمان مورد نیاز برای این کار به عنوان کارآیی محصول در بارگزاری مد نظر قرار گرفته شده. پس از نصب محصول امنیتی دوباره همین فرایند را تکرار کرده ایم و زمان محاسبه شده را در جدول قرار دادیم. زمان محاسبه شده بدون حضور محصولات ۲۴۶ ثانیه بوده است. محصولات Bitdefender و ESET به تریتیب با ۲۴۹ ثانیه و ۲۵۳ ثانیه کمترین کاهش کارایی سیستم را داشتند. در ادامه محصولات Symantec، Canimaan Software، Kaspersky و AVG نتیجه خوب ولی نه عالی ۲۶۸ ثانیه را به ثبت رساندند. اما پس از Sophos با ۲۸۴ ثانیه نتایج میان ۲۹۲ الی ۴۶۶ (برای AVG) متغییر بوده است. در این میان محصول DR. Web با زمان ۱۳۸۷ ثانیه بدترین نتیجه را داشته که ۵٫۶ برابر زمان اصلی است.

نکته مثبت : بدون زنگ خطر اشتباه

پس از نصب هر یک محصولات امنیتی نرم افزارهای سالم و معروفی نصب، اجرا و به روزرسانی شده است که خوشبختانه هر ۱۲ محصول بدون اینکه آن ها زا خطرناک قلمداد کنند به کار خود ادامه دادند. البته باید اینگونه باشد.

بعنوان یک تست درجه بندی نشده ما تعدادی از نرم افزارهای ناخواسته را نیز در آزمایشگاه خود مورد استفاده قرار دادیم. نرم افزارهای ناخواسته به منزله بدافزارها تلقی نمی شوند. با این حال همیشه معضل PUAها (نرم افزارهای ناخواسته) در تست های ما مورد بررسی قرار می گیرد. چرا که در برخی موارد محصولات این موارد را بدافزار در نظر می گیرند. ما ۱۰۵۰۰ نمونه از این برنامه ها را روی محصولات جهت شناسایی و مسدود شدن آزمایش کردیم. در میان محصولات مورد تست ۷ محصول AVG، Bitdefender، Dr. Web، ESET، Kaspersky، Microwoold و Sophos به درستی همه را شناسایی و مسدود کردند. دو محصول نتیجه کم ۵۰ الی ۷۵ درصدی را از خود بجا گذاشتند.

نگاهی بر امکانات اضافه

در میان این ۱۲ بسته امنیتی ۵ محصول هیچ ویژگی اضافه ای را به کاربر ارایه نمی کردند. الباقی امکانات اضافه ای همچون جست و جوی امن، دیوار آتشین (فایروال) و کنترل والدین را در بر دارند. در تعداد کمی از آن ها ابزارهای کاربردی خوبی در مقابل حملات شبکه ای دیده می شود. تعداد این ویژگی های اضافه به نسبت رایگان بودن یا نبودن محصول متغیر است.

امنیت بیشتر برای Mac OS X امکان پذیر است

سیستم عامل Mac OS X شرکت Apple با تشکر از سیستم امنیتی داخلی ایمن طراحی شده است. با این حال هر روز به مورد حمله قرار گرفتن بیشتر نزدیک می شود. همچنین تعداد زیادی از حملات رنسوموری (باج افزار) گزارش شده است. به همین دلیل است که این نگاه موشکافانه به این محصولات امنیتی برای بالاترین درجه از امنیت مورد نیاز است. بسته های امنیتی شرکت های Bitdefender یا ESET با کمترن تداخلی که در کار سیستم و استفاده از منابع سیستم دارند امنیت بالایی را به ارمغان می آورند. اگر می خواهید این امنیت مازاد را به صورت رایگان در اختیار داشته باشید AVG پیشنهاد مناسبی است. در هر حال برای اینکه %۱۰۰ شناسایی خطرات را داشته باشد بایستی %۱۰ از منابع سیستم خود را در اختیار آن قرار دهید. در حالی که محصولات غیر رایگان تنها ۱ یا ۲ درصد از این منابع را استفاده می کنند.

یک نکته اضافه از طرف تیم آزمایش کنندگان: MacKeeper نیز قرار بود شامل این ارزیابی باشد. اما در دوره تست این محصول هیچ به روزرسانی نداشته است. همچنین کاربرانی که این محصول را استفاده می کنند می دانند که حدودا سه ماهی می شود که این شرکت هیچ آپدیتی برای محصول خود ارایه نکرده اند. به همین دلیل ما این محصول را از گروه مورد تست با عنوان غیر قابل تست حذف کردیم.

در ادامه بسته امنیتی شرکت Intego نیز شامل این تست نیست. در ابتدای تست این شرکت قصد ارایه نسخه جدید X9 را داشته و برای نسخه قدیمی X8 با تیم آزمایش کننده همکاری نکرده است. کسانی که علاقمند به ارزیابی های این محصول هستند می توانند به تست دسامبر ۲۰۱۵ AV-TEST مراجعه کنند.

 


برچسب ها: ,