مقایسه آنتی ویروس ارائه لایسنس اورجینال آنتی ویروس | لایسنس فا

مقایسه آنتی ویروس لایسنس آنتی ویروس اورجینال لایسنس آنتی ویروس و خرید آنتی ویروس اورجینال لایسنس آنتی ویروس آویرا اینترنت سکیوریتی اینترنت سکیوریتی ای وی جی نود 32

تبلیغ و انواع خطرات اینترنتی چه هستند (قسمت دوم)

چرا بدافزارها ساخته شدند؟

قطعا دلیل بوجود آمدن آن ها پول و تبلیغ بوده است. بسیاری از مردم نمی دانند چگونه نویسندگان (سازندگان) بدافزارها از این روش پول در می آورند.

واضح است که این کار درآمد بسیاری دارد که در ادامه روش های مختلف آن را مشاهده می کنید:

فروش بدافزار یا کد (Selling malware/code): مشخص ترین راه موجود برای کسب درآمد است. نوسندگان بدافزار با فروش آن به افراد یا در دسترس قرار دادن کدهای برافزار پول دریافت می کنند. برای کسب اطلاعات بیشتر پیشنهاد میکنیم  انواع خطرات اینترنتی چه هستند بدافزار (قسمت اول)  را نیز مطالعه فرمایید.

نمایش تبلیغ (Displaying ads) : تبلیغ افزارها اینگونه پول به دست می آورند. هر تبلیغی که نمایش می دهند یا کلیکی که روی آن می شود پولی به آن ها پرداخت می گردد.

کلیک بر تبلیغ با حقه (Click fraud on ads) : یک راه دیگر کسب درآمد از طریق تبلیغات است. در حالی که روش قبلی غیر اخلاقی محسوب می شود این روش غیر قانونی نیز هست. بدافزار کاری می کند تا با کلیک بر روی پس زمینه شما بدون آنکه بدانید بر روی یک تبلیغ کلیک کرده اید. این تبلیغات متعلق به نویسنده بدافزار است.

فرستادن هرزنامه(Sending SPAM) : یک سرور در معرض خطر یا یک ربات می تواند برای فرستادن این هرزنامه به لیستی از آدرس های ای-میل مورد استفاده قرار گیرد. فرستندکان هرزنامه به ازای فرستادن هر ۱۰۰۰ عدد پول دریافت می کنند.

فروش اطلاعات(Selling information) : یک بانکدار یا یک رمزدزد اطلاعات کارت اعتباری یا کلمات عبور را به سرقت می برند. سپس با توجه به کشوری که در آن استفاده می شوند بفروش می رسند. (برای مثال $۵۰ برای اطلاعات حساب آمریکا) همچنین اطلاعات شخصی نیز می توانند به فروش رسیده شوند. مانند نام، ای-میل، شماره تلفن و غیره برای فرستادن هرزنامه.

ساخت بستری برای نصب راحت بدافزار(Provide easy malware installation) : روت ابزارها می توانند بدافزار را دانلود، نصب و از آن محافظت کنند. این ابزارها در قبال نصب کردن کلاهک ویروس پول دریافت می کنند.

فروش لایسنس قلابی(Selling rouge licenses) : همان گونه که از نامش پیداست با فروش لایسنس ها قلابی کسب درآمد می کنند.

باج خواهی(Asking ransom) : یک نویسنده باج افزار در قبال دریافت پول از صاحبان سیستم های آلوده شده دسترسی آن ها را به سیستم یا فایل هایشان بر می گرداند. اما در اکثر موارد تنها پول را می گیرند.

فروش یا اجرای یک شبکه ربات(Sell/Lease a botnet) : استفاده از شبکه ربات برای حملات انتقام جویانه می تواند راه خوبی باشد. مالک شبکه ربات در قبال دربافت وجه شبکه ربات خود را به مدت یک الی سه روز در اختیار خریدار قرار می دهد. هرچه تعداد ربات ها بیشتر باشد مبلغ بالاتر می رود.

استخراج بیت کوین(Bitcoin mining) : استخراج بیت کوین معمولا روی یک دستگاه آلوده انجام می شود چرا که صاحب بدافزار بدون پرداخت هزینه بیت کوین ها را به حساب خود منتقل می کند.

فروش یا باج گرفتن با حملات دی داس(Selling/Blackmail DDos attacks) : مانند راه انداختن یک شبکه ربات است با این تفاوت که صاحب شبکه ربات می تواند به شخصه با دریافت باج از شرکت یا شخص مورد حمله، حمله را متوقف کند. تصور کنید یک شرکت تبلیغاتی بزرگ در روز جمعه سیاه مورد این نوع حمله قرار بگیرند. در بسیاری از موارد باج خواسته شده را پرداخت می کنند.

فروش آسیبپ پذیری (Selling Exploits/0-day)  ۰-day: برخی افراد در پیدا کردن و فروش این نوع نرم افزار های آسیب پذیر به افراد بد تخصص دارند. با توجه به هدف حمله ممکن است تا چندین هزار دلار برای آن پرداخت شود.

همه چیز با یک آلودگی شروع می شود.

نصب شدن توسط کاربر: یک موزیک P2P قلابی / یک ویدیو که در واقع یک فابل اجرایی (EXE) است/ کرک قلابی برای یک نرم افزار روش هایی است که در آن بدافزار توسط خود کاربر نصب می شوند.

نرم افزارهای چند منظوره: کاربر نرم افزار الف را دانلود و نصب می کند. اما هنگام نصب فراموش می کند تیک نصب دیگر نرم افزارها را بر دارد. در نتیجه به دنبال نرم افزار الف نرم افزار ب و ج نیز نصب می شوند. متاسفانه نرم افزارهای ب و ج بدافزار هستند.

از طریق دانلود: ممکن است از طریق بدتبلبغ افزارها، کدهای خطرناک وب یا پلاگین های قلابی صورت گیرد. همچنین ممکن است پس از باز کردن پیوست یک ای-میل رخ دهد. در برخی موارد بدون حتی بدون آگاهی کاربر نصب می شوند.

 


برچسب ها: , , , ,