مقایسه آنتی ویروس ارائه لایسنس اورجینال آنتی ویروس | لایسنس فا

مقایسه آنتی ویروس لایسنس آنتی ویروس اورجینال لایسنس آنتی ویروس و خرید آنتی ویروس اورجینال لایسنس آنتی ویروس آویرا اینترنت سکیوریتی اینترنت سکیوریتی ای وی جی نود 32

بهترین برنامه مدیریت رمز عبور ۲۰۱۶ قسمت اول

مدیریت رمز عبور

مدیریت رمز عبور

هر ساله مطالعات بیشتر نشان می دهند رمزهای عبور معروف بدترین نوع آن ها هستند. رمز عبور های معروف مانند “۱۲۳۴۵۶” یا “password” در بالای لیست قرار دارند. بدتر از آن کسانی هستند که رمز عبور همه چیزشان  یکسان است. ورود به یک حساب کاربری با این نوع رمزها نیاز به یک هکر قوی نیست بلکه با چند حدس خوب می توان به آن دسترسی پیدا کرد. مشکل اصلی این است که استفاده از رمز عبور های معروف یا یکسان برای مردم عادی کار سختی است. خوشبختانه با کمک برنامه های مدیریت رمز عبور این مشکل قابل حل است.

برای امنیت خودتان نصب یک برنامه مدیریت رمز عبور و عوض کردن همه رمز عبورتان به یک رمز عبور طولانی و سخت برای هک کردن کار عاقلانه ایست. در این مورد انتخاب های زیاد و خوبی دارید. همه ی برنامه های مشمول این تست ۳٫۵ ستاره یا بالاتر دریافت کرده اند. پول نقد ندارید؟ ما برای برنامه های رایگان مقاله جدایی ارایه داده ایم.

مبانی ( برنامه مدیریت رمز عبور )

برنامه های ساده مدیریت رمز عبور مانند یک پلاگین (Plug-in) بر روی جست و جوگر نصب می شوند که رمز عبور ها را ذخیره می کنند. وقتی وارد سایت های ایمن می شوید از شما برای ذخیره رمز عبور اجازه می گیرد. وقتی به همان سایت بر می گردید به شما پیشنهاد می شود تا جاهای خالی را به صورت خودکار پر کند. حتی اگر برای ورود به سایتی چند نام کاربری و رمز عبور داشته باشید همه آن ها را برای شما لیست می کند. بعضی از آن ها به شما یک فهرست از سایت هایی که نام کاربری و رمز عبور آن ها را ذخیره کرده اید ارایه می دهند.

برخی از محصولات در هنگام تغییر رمز عبور ار رمز عبور تکراری انتخاب کنید به شما هشدار می دهند. بعضی دیگر هنگام ساختن یک حساب کاربری، نام کاربری و رمز عبور شما را ذخیره می کنند. علاوه بر این، محصولاتی که به صورت خودکار رمز عبور را ذخیره و بازیابی نمی کنند باید با دیگر قابلیت ها این کاستی را پوشش دهند.

داشتن همه ی رمز عبورهایتان در یک برنامه قدم اول است. در ادامه شما نیاز دارید رمزهای ضعیف یا تکراری را با رمز های قوی عوض کنید. بعضی از محصولات رمز عبورهای ضعیف را علامت دار می کنند و بعضی دیگر به شما پیشنهاداتی برای رمزهای قوی تر می دهند. بهترین آن ها بصورت خودکار این کار را می کنند.

وقتی یک حساب کاربری جدید را درست می کنید یا می خواهید یک رمز عبور ضعیف را عوض کند باید ذهن خود را درگیر یک رمز خاص و قوی کنید. چرا سختی؟ نیازی به حفظ کردن آن نیست. همه ی نمونه های برتر لیست به جز یکی از آن ها توانایی ساختن رمز عبور دارند. مطمین شوید که رمز عبور ساخته شده برای شما حداقل ۱۲ حرفی (نشانه) باشد. حالت پیش فرض بعضی از محصولات کوتاه تر است.

وارد کردن رمزهایی مانند “^@\V3B.u’j@Z}c?sAE” بر روی صفحه کلید کوچک گوشی های هوشمند کار سختی است. خوشبختانه تقریبا همه ی محصولات برتر لیست می توانند با تمام سیستم عامل های Windows, Mac, Android و iOS منطبق شوند. تعداد کمی حتی قابلیت استفاده از اثر انگشت بجای رمز عبور در Android یا iOS را می دهند. تقریبا همه شامل تایید دو مرحله ای، بیومتریک بودن، تاییدیه توسط پیامک، تاییدیه گوگل و یا دیگر موارد می شوند.

پر کردن فرم ها ( برنامه مدیریت رمز عبور )

از آن جایی که همه این محصولات توانایی پر کردن خودکار فرم رمز را دارند بنابراین می توانند اطلاعات شخصی شما را نیز بطور خودکار پر کنند. (مانند نام، نام خانوادگی، ای-میل، آدرس، تلفن و غیره) اکثر محصولات برتر لیست این قابلیت را دارند. این محصولات در ذخیره، بازیابی و پرکردن خودکار برای سایت ها بسیار انعطاف پذیر و دقیق هستند. حتی اگر یک یا دو فرم را خالی بگذارند زحمت پر کردن بقیه را از دوش شما بر می دارند. به تعداد سایت هایی که باید فرم های اطلاعاتی را در آن پر کنید کنید. این قابلیت برای صرفه جویی در زمان بسیار به درد بخور هستند.

هر یک از محصولات پر کردن خودکار فرم ها را به روش خاص خود انجام می دهند. بعضی در جا فرم ها را پر می کنند، بعضی صبر می کنند تا روی فرم کلیک کنید و بعضی دیگر سوال می کنند که می خواهید این فرم ها به صورت خودکار پر شوند؟ بعضی از محصولات اطلاعات کارت های اعتباری را به صورت عکس کارت با رنگ و آرم اصلی بانک به نمایش در می آوردند.

قابلیت های پیشرفته ( برنامه مدیریت رمز عبور )

اگر همه ی محصولات این لیست کار مدیریت رمز عبور را انجام می دهند پس فرق آن ها در چیست؟ یکی از قابلیت های پیشرفته این است که محصول برای نه تنها سایت ها بلکه برای برنامه های نیز کار کند. دیگری یک جست و جوگر ایمن را شامل می شود که انتقال های مالی حساس را با خیال راحت می توانید از طریق آن انجام دهید. و قطعا عوض کردن خودکار رمز عبورها یک قبلیت بزرگ است.

همانطور که گفتیم محصولات برتر توانایی تطبیق رمز عبور در همه سیستم عامل ها را به شما می دهند. بعضی قابلیت به اشتراک گذاشتن آن ها با دیگر کاربران را نیز به شما می دهند. بعضی رمز عبور را بدون اینکه قابل خواندن باشد برای کاربران وارد می کنند و بعضی پس از وارد کردن رمز آن را باطل می کنند، بعضی دیگر هر دو قابلیت را دارند، و اگر کاربر تغییری در آن ایجاد کند به حالت قبلی باز می گردد.

در بدترین حالت اگر شما فوت کنید چه اتفاقی برای حساب کاربری شما می افتد؟ بعضی محصولات به قابلیت ایجاد یک ارثیه دیجیتال که اطلاعات شما را به یک شخص از پیش تعیین شده در صورت مرگ یا از دست دادن مشاعر انتقال می دهد مجهز هستند.

بهترین ها ( برنامه مدیریت رمز عبور )

Veteran password manager LastPass 3.0 Premium قابلیت های شگفت انگیزی در اختیار شما می گذارد. Dashlane 3 نیز قابلیت های بسیاری در بر دارد.  Sticky Password Premiumکارهای اضطراری را بهتر انجام می دهد و قسمتی از مبلغ پرداخت شده شما صرف نجات نمونه های در معرض خطر می شود. فراموش نکنید نمونه های نام برده نشده نیز هر یک توانایی ها و برتری های خود را دارند.


برچسب ها: