مقایسه آنتی ویروس ارائه لایسنس اورجینال آنتی ویروس | لایسنس فا

مقایسه آنتی ویروس لایسنس آنتی ویروس اورجینال لایسنس آنتی ویروس و خرید آنتی ویروس اورجینال لایسنس آنتی ویروس آویرا اینترنت سکیوریتی اینترنت سکیوریتی ای وی جی نود 32

بهترین آنتی ویروس اندروید میان ۲۵ برنامه امنیتی تست شده

بهترین آنتی ویروس اندروید میان ۲۵ برنامه امنیتی تست شده

نیاز به فکر کردن دوباره نیست، همین حالا دستگاه تحت اندروید خود را با بهترین آنتی ویروس اندروید ایمن کنید. مهاجمین همیشه در حال تلاش برای آلوده کردن سیستم اندروید شما توسط بدافزارها و رنسومورها (برنامه هایی که سیستم را قفل می کنند تا زمانی که هزینه ای را پرداخت کنید) هستند. AV-Test به تازگی ۲۵ برنامه امنیتی برای سیستم عامل اندروید را مورد آزمایش قرار داده است.

حفاظت از سیستم عامل اندروید تنها به معنای جلوگیری از خطرات نیست، بلکه شامل پشتیبانی گیری ایمن از اطلاعات و کنترل گوشی هوشمند از راه دور در صورت گم شدن یا رمزگشایی اطلاعات نیز می باشد. از ۲۵ مورد تست شده ۱۲ عدد از آن ها به صورت رایگان در دسترس قرار دارند. با اینکه همه این ۱۲ مورد محافظت بی همتایی را وعده می دهند اما قدرت واقعی آن ها تنها در صورت پرداخت هزینه استفاده می شود.

۱۶ مورد از ۲۵ مورد محافظت بی عیب و نقصی دارند.

به دست آوردن نمره ۶ از ۶ در امنیت کار ساده ای نیست، برنامه باید از دو تست محافظت آنی (Real-Time Protection) و تست مرجع (Reference Set) سربلند بیرون بیایند. برای تست محافظت آنی برنامه های امنیتی روی ۲۵ گوشی هوشمند نصب شده سپس ۳۵۰۰ نمونه از جدیدترین برنامه های آلوده به ویروس وارد آن ها شده است. این برنامه های آلوده در کمتر از ۲۴ ساعت گذشته بوجود آمده اند. برای تست دوم برنامه های استفاده شده مربوط به ۴ هفته اخیر بوده اند. همچنین در میان آن ها برنامه های بسیار خطرناکی نیز دیده می شود.

باوجود این تست سخت گیرانه ۱۶ مورد توانستد امتیاز کامل را کسب کنند. بدون پیغام خطا، سطح شناسایی ۱۰۰%، توسط برنامه های امنیتی بایدو (Baidu)، بیت دیفندر(BitDefender) ، چیتا موبایل(Cheetah Mobile) ، سوفوس  (Sophos)و تنسنت (Tencent) کسب شد. ده برنامه عالی دیگر با اختلاف بسیار اندکی با آن ها قرار گرفتند.

کمک رسان یا آزار رسان؟

یک برنامه امنیتی باید به صورت غیر محسوس کار کرده و در موارد اورژانسی وارد عمل شود. این آمادگی و بررسی فایل ها نباید خلل در کار سیستم و مصرف باتری ایجاد کند. به همین دلیل است که روان بودن برنامه در آزمایشگاه مورد تست قرار می گیرد. این برنامه ها از نظر: استفاده زیاد از ظرفیت پردازشگر مرکزی (CPU)، افزایش مصرف باتری و استفاده زیاد از ترافیک هنگامی که استفاده مستقیم از آن ها نمی شود (Background) آزمایش شده اند. علاوه بر این محافظین پیش فرض سیستم ۳۰۰۰ مورد از برنامه های سالم Google Play و دیگر منابع را خطرناک قلمداد و مسدود می کردند.

۲۴ برنامه از ۲۵ برنامه امتیاز کامل ۶ را بخاطر امکانات قدرتمندشان کسب کردند. آنتی ویروس انتی (Antiy) بخاطر شناسایی و مسدود کردن یک برنامه بی خطر نمره ۵٫۵ را دریافت کرد.

محافظت ساده یا امکانات برتر؟

برای امکانات بیشتر هر برنامه در زمینه امنیت امتیاز جداگانه ای در نظر گرفته شده. از این امکانات می توان به دزدگیر، مسدودگر تماس، جست و جوی ایمن، تهیه فایل پشتیبان و نظارت والدین اشاره کرد. هر یک از محصولات در این زمینه با توجه به داشتن یک یا چند مورد از این امکانات امتیازی دریافت کردند.

با این حال بعضی از محصولات ویژگی های مهمی از قبیل دزدگیر، مکان یاب گوشی در صورت مفقودی و مسدود یا خارج کردن اطلاعات از راه دور را شامل نمی شدند. محصولاتی که این ویژگی ها را نداشتند انتی (Antiy)، چیتا موبایل (Cheetah Mobile Clean Master)، NSHC، کیهو ۳۶۰ (Qihoo 360) ، و تنسنت (Tencent) بوده اند.

تمامی ویژگی های فوق در نسخه های رایگان مشاهده می شود. نسخه غیر رایگان محصولات شامل ویژگی های برتری چون پشتیبانی اطلاعات و تحلیل گر برنامه هستند.

حفاظت خوب بدون هزینه

محموعا ۲۰ محصول از ۲۵ از ۱۳ نمره ۱۲٫۵ یا نمره کامل را کسب کردند. ۱۰ مورد از آن ها را می توانید کاملا رایگان استفاده کنید، با این حال حفاظت از دستگاه شما بدون امکانات اضافی خواهد بود. نکته خوب درباره برنامه های امنیتی این است که می توانید به راحتی آن ها را امتحان کنید و در صورت نیاز آن را عوض کنید. حتما یکی از آن ها را امتحان کنید. استفاده از یک محافظ همراه نشانه ضعف نیست.

زبان:فارسی
تاریخ:اردیبهشت
گردآوری شده:گروه مهندسی پدیده سال افق
مترجمه:مهندس رامین یزدانی
تدوین:مهندس رضا حسین زاده

قابل توجه مدیران، نویسندگان وب سایت ها و وبلاگ ها!

تمامی حقوق این متن متعلق به گروه پدیده سال بوده و کپی از آن به هر نحو صحیح نمی باشد

[/av_textblock]

[/av_one_full][av_one_full first min_height=” vertical_alignment=” space=” custom_margin=” margin=’0px’ padding=’0px’ border=” border_color=” radius=’0px’ background_color=” src=” background_position=’top left’ background_repeat=’no-repeat’ animation=”]
[av_slideshow size=’no scaling’ animation=’slide’ autoplay=’true’ interval=’3′ control_layout=”]
[av_slide slide_type=’image’ id=’236′ video=” mobile_image=” video_ratio=” title=” link_apply=” link=’lightbox’ link_target=” video_controls=” video_mute=” video_loop=” video_autoplay=”][/av_slide]
[av_slide slide_type=’image’ id=’235′ video=” mobile_image=” video_ratio=” title=” link_apply=” link=’lightbox’ link_target=” video_controls=” video_mute=” video_loop=” video_autoplay=”][/av_slide]
[/av_slideshow]
[/av_one_full]