مقایسه آنتی ویروس ارائه لایسنس اورجینال آنتی ویروس | لایسنس فا

مقایسه آنتی ویروس لایسنس آنتی ویروس اورجینال لایسنس آنتی ویروس و خرید آنتی ویروس اورجینال لایسنس آنتی ویروس آویرا اینترنت سکیوریتی اینترنت سکیوریتی ای وی جی نود 32

تست استقامت: آیا مجموعه های امنیتی به طور دایم اخطار اشتباه می دهند؟

به نرم افزار امنیتی خود اعتماد کنید: وقتی که زنگ خطر خاموش می شود دستگاه شما در خطر است و زنگ خطر اشتباهی نلاید به صدا درآید. در تست مقاومت شرکت AV-TEST در دوره زمانی ۱۴ ماهه مشخص شده است کدام محصولات کاربران را نا امید و کدام یک قابل اعتماد هستند.

احتمالا خودتان تا بحال این تجربه را داشته اید: یک پیام قرمز رنگ بر روی صفحه ویندوز شما نمایش داده می شود و صدای زنگ خطر می دهد. علت آن ممکن است کپی کردن یک فایل یا برنامه ای که بتازگی اجرا کرده اید. اما اگر نرم افزار امنیتی شما جست و جوگر کروم (Chrome) یا یک فایل سیستمی ویندوز را خطرناک جلوه کند چه می شود؟ این زمانی است که زنگ خطر اشتباه رخ میدهد که باعث می شود که از کاربران به مدیران شرکت پیامی فرستاده شود.

مجموعه های امنیتی : شناسایی دوست یا دشمن

راه حل هایی برای تشخیص صحیح دوست و دشمن ارایه شده است. به همین دلیل AV-TEST این محصولات امنیتی را ۱۴ ماه (از ژانویه ۲۰۱۵ تا فوریه ۲۰۱۶) مورد تست در آزمایشگاه قرار داد. در کل ۱۹ مجموعه برای کاربران خصوصی و ۱۴ راه حل برای کاربران همکار تست شدند.

تست کنندگان چهار تست را برای تست “کارایی” را ارجعیت دادند که در ادامه به آن ها اشاره می کنیم:

 • هشدار یا بلاک کردن غلط هنگام مشاهده صفحات وب
 • شناسایی غلط نرم افزارهای سالم بعنوان بدافزار هنگام بررسی کردن سیستم
 • اخطار های غلط هنگام نصب نرم افزار سالم
 • بلاک کردن غلط دسترسی نرم افزار به سیستم هنگام کار

چگونگی انجام تست

در انواع آزمایشات، تنها سایت های بی خطر، فایل های سالم یا نرم افزارهای سالم شناخته شده ارزیابی شدند.

در هر حال در دنیای IT نرم افزارهایی که سالم شناسایی شده اند از آن های که خطرناک قلمداد می شوند بیشتر است.

به همین دلیل محققان از پایگاه داده ای به نام لیست سفید استفاده می کنند که شامل فایل های سالم با اثر انگشت و مقادیر هششان (hash) است.

ثبت شده یا نشدن فایل مورد نظر توسط کلود (cloud) مشخص می شود. در برخی موارد فایل بررسی و به دسته خوب یا بد منتقل شده است.

برای به دست آوردن نتایج صحیح در این زمینه نیاز به تعداد زیادی فایل های بی خطر است.

آزمایشگاه بطور کامل این استاندارد را شامل شد:

برای هر یک از این راه حل ها، در طول ۱۴ ماه، حدود ۷۰۰۰ وب سایت و ۷٫۷ میلیون فایل در تست استفاده شدند. در ادامه ۲۸۰ نرم افزار ،هر یک دوبار، نیز نصب و اجرا و اخطار های اشتباه یا بلاک کردن اشتباه نرم افزار به ثبت رسید.

این ۷٫۷ میلیون فایل شامل فایل های جدید نرم افزار های مشهور مانند ویندوز ۷ و ۱۰ (Windows 7 & 10) و آفیس (Office) می شوند. اگر نرم افزار امنیتی یک فایل ویندوز را اشتباها شناسایی کند پیامد های خطرناکی در پی داشت.

مجموعه های امنیتی : نرم افزارهای مصرفی کاربر: بعضی به درستی کار می کنند

باوجود استانداردهای بالا و حجم عظیمی از داده ها، بعضی از برنامه ها از همه تست ها بدون حتی یک زنگ خطر اشتباه بیرون آمدند.

Avira Antivirus Pro و Kaspersky Internet Security دو مورد بدون خطا بودند.

محصولات شرکت های Intel Security، Bitdefender، AVG و Microsoft کمتر از ۱۰ خطا داشته اند. با این وجود

حتی محصولات انتهای لیست نیز انتظارهای ما را بر آورده کردند.

جزییات نتایج:

 • “اخطار یا بلاک کردن اشتباه هنگام مشاهده سایت” در هیچ یک از ۷۰۰۰ وب سایت مورد تست مشاهده نشد.
 • “شناسایی غلط نرم افزارهای سالم بعنوان بدافزار هنگام بررسی کردن سیستم” بدترین نتایج کسب شده متعلق به Ahnlab V3 Internet Security  با ۹۸ اشتباه در میان ۷٫۷ میلیون فایل می باشد. باز هم درصد خطای این محصول تقریبا %۰٫۰۰۱  می شود که جای ارتقا دارد.
 • “اخطار های غلط هنگام نصب نرم افزار سالم” ۱۱ نمونه از ۱۹ نرم افزار استفاده شده در تست باعث هیچ اشتباهی نشدند. ۶ روش معرفی شده که تنها یکی از هر سه اخطار اشتباه در ۲۸۰ تست را رفع کرده است. از محصول شرکت K7 Computing تنها ۱۰ اشتباه سر زده است.
 • “بلاک کردن غلط دسترسی نرم افزار به سیستم هنگام کار” در این قسمت نیز اکثر برنامه ها به خوبی کار کردند. ۷ محصول هیچ اشتباهی نکردند در حالی که ۱۱ محصول امنیتی دیگر از هر ۶ برنامه سالم یکی را اشتباها خطرناک قلمداد کردند. The Comodo Internet Security Premium ، ۲۹ بار بصورت اشتباه دسترسی نرم افزار را بلاک کرد.

مجموعه های امنیتی : نسخه های اقتصادی: تنها Kaspersky هیچ خطایی در بر نداشت

همچنین ۱۴ محصول امنیتی برای کاربران همکار در بخش کارایی تقریبا هیچ اشتباهی در شناسایی دوست و دشمن نداشتند. تنها دو نسخه Endpoint Security و Small Office Security شرکت Kaspersky بدون هیچ خطایی تست را به پایان رساندند. بهرحال این دو نسخه تنها در شش از هفت تست شرکت داشتند.

در این دوره ۱۴ ماهه، محصولات شرکت های Sophos، Intel Security و Bitdefender کمتر از ۱۰ خطا در آزمایشات داشتند. باقی محصولات نیز تعداد کمی از اشتباهات را در این حجم عظیم از داده ها مرتکب شدند.

جزییات  نتایج:

 • “هشدار یا بلاک کردن غلط هنگام مشاهده صفحات وب” نسخه های اقتصادی در هیچ یک از ۷۰۰۰ وب سایت مورد تست مشاهده نشد.
 • “شناسایی غلط نرم افزارهای سالم بعنوان بدافزار هنگام بررسی کردن سیستم” بدترین نتایج این بخش از محصول شرکت F-Secure با ۴۹ مورد در میان ۷٫۷ میلیون فایل مشاهده شده است. نتایج خوب اما نه عالی توسط شرکت Sophos با ۲ اشتباه کسب شدند.
 • “اخطار های غلط هنگام نصب نرم افزار سالم” تنها ۴ از ۱۴ برنامه در یک یا دو مورد از ۲۸۰ نمونه مورد تست باعث اشتباه محصولات شدند.
 • اشتباهاتی که مدیران سیستم (Administrator) را درگیر می کرد.
 • “بلاک کردن غلط دسترسی نرم افزار به سیستم هنگام کار” در این بخش نیز نتایج بسیار خوبی را شاهد هستیم. پس از تست کردن ۲۸۰ نرم افزار تنها در ۸ بار هیچ خطایی رخ نداده و ۶ بار تنها ۱ الی ۵ خطا وجود داشت. در نظر داشته باشید در نسخه مشتری بدترین نتیجه ۲۹ مورد بوده است.

راه حل های نسخه های اقتصادی خطاهای کمتری را مرتکب می شوند

اگر هر دو تست محصولات امنیتی برای کاربران همکار و شخصی را در کنار هم قرار دهیم میبینیم که نسخه های اقتصادی برای کاربران همکار خطاهای کمتری در بر داشته اند. در هرحال در هر دو مورد محصولات نتایج بسیار خوبی از خود نشان دادند. که در میان آن ها بهترین ها متعلق به Kaspersky، Bitdefender، Microsoft، Trend Micro، Symantec و F-Secure بوده است.

با این همه باز همه محصولات در کارایی کیفیت بالایی را ارایه دادند. با اینکه آزمایشگاه در موارد افت کارایی هنگام اخطار اشتباه از محصول امتیاز کسر کرده اند باز هم نتایج بسیار خوب بوده است.

بعضی از سازندگان وقتی مشاهده کردند کدام برنامه باعث بروز زنگ خطر اشتباه شده است عقب گرد خواهند داشت. خلاصه ای از آن ها در ۱۵ جدول برتر از ۳۰ جدول ساخته شده است. این جداول شامل برنامه های مشهوری مانند Notepad++، Yahoo Messenger یا WinRAR بوده اند. این نرم افزار ها موارد عجیبی نبوده و تقریبا همه کاربران با آن ها آشنایی دارند. با وجود خطاهای کم در این آزمایشات باز هم سازندگان می بایست جهت رفع آن ها تلاش کنند.