مقایسه آنتی ویروس ارائه لایسنس اورجینال آنتی ویروس | لایسنس فا

مقایسه آنتی ویروس لایسنس آنتی ویروس اورجینال لایسنس آنتی ویروس و خرید آنتی ویروس اورجینال لایسنس آنتی ویروس آویرا اینترنت سکیوریتی اینترنت سکیوریتی ای وی جی نود 32

آیا آنتی ویروس مایکروسافت خوب است؟

از نزدیک سال ۲۰۱۰ که مایکروسافت تصمیم به ایجاد یک تغییر اساسی در نرم‌افزار امنیتی خود ( آنتی ویروس مایکروسافت )کرد، تا کنون این ابزار که تصمیم بر آن بود تا به عنوان آنتی‌ویروس پایه ویندوز قرار بگیرد، فراز و نشیب‌های بسیار‌ی را تجربه کرده ‌و در سال‌های اخیر نیز با انتقادات فراوانی از سوی بسیاری از متخصصان و لابراتوار‌ها روبه‌رو شده است.

تاریخچه آنتی ویروس مایکروسافت

در واقع آنتی‌ویروس مایکروسافت که با نام Security Essentials شناخته می‌شود، فرزند خلف آنتی ویروس ابتدایی مایکروسافت با نام Live One Care بود که عملا در سال ۲۰۰۹ از رده خارج شد. موتور Live One Care به نسخه تجاری آنتی ویروس مایکروسافت یعنی ForeFront و نسخه آنتی ویروس خانگی آن یعنی همین Security Essentials منتقل شد.

آیا آنتی ویروس مایکروسافت خوب است؟

اما هرچند هنوز در آغاز‌ Security Essential نشانی از قدرت OneCare داشت، به تدریج در آزمایش‌ها نقاط ضعف خود را نشان داد تا جایی که در سال گذشته رسما داد مایکروسافت از دست لابراتوارهای آزمون کنند ه آنتی ویروس‌ها درآمد.

بعد از آنکه لابراتوارهای AV Comparative و AV Test و همچنین PCPro در آزمایشهای خود در سال ۲۰۱۲ SE را جزو آنتی ویروس های رده پایینی دسته بندی کرده و قدرت شناسایی پایین آن را به باد انتقاد گرفتند، مایکروسافت در یک نامه اعتراضی و بیانیه مانند اعلام کرد که هرچند این آزمایش‌ها نشان می‌دهد که آنتی ویروس این شرکت در شناسایی ویروس‌های جدید و شناخته شده چندان تبحری ندارد، ‌در دنیای واقعی به هیچ وجه این گونه نیست، و تنها ۰.‌۰۰۳۳ درصد از کاربران آنتی ویروس مایکروسافت از سوی نمونه‌هایی که در آزمایش‌ها یاد شده تهدید شده‌اند.

در هر حال این توجیهی نبود که بسیاری از منتقدان و لابراتوار‌ها را مجاب به پذیرش ادعای مایکروسافت کند و نتیجه آن بود که دیگر مایکروسافت پس از آن در کمتر آزمونی آنتی ویروس خود را شرکت داد!

آیا آنتی ویروس مایکروسافت ویندوز 10

ویندوز 10 همانند ویندوز 7 شما را در نصب آنتی ویروس عذاب نمی دهد. از نسخه 8 ویندوز به بعد بود که مایکروسافت آنتی ویروسی داخلی به نام Windows Defender را در سیستم عامل خود تعبیه کرد تا نیاز مبرم کاربران به نصب این بسته های امنیتی را به کل از بین ببرد.

اما آیا واقعاً ویندوز دیفندر بهترین انتخابی است که یک کاربر ویندوز جهت محافظت از رایانه خود می تواند داشته باشد یا این که گزینه های مناسب تری نیز وجود دارند؟

همه شما به یک نرم افزار آنتی ویروس روی رایانه های خود احتیاج دارید. به وجود آمدن ویروس ها و بد افزارهای جدید و ناشناخته سبب شده تا وظیفه نبرد در میدان جنگ بر عهده بخش های مختلف دفاعی بیفتد.

در رابطه با همین موضوع آنتی ویروس ها (حتی اگر به قدر کافی هوشمند باشند) دیگر از امنیت کافی برخوردار نیستند و نمی توانند به تنهایی از تمام سیستم شما در برابر خطرات احتمالی محافظت نمایند.

به همین دلیل به شما توصیه می کنیم در کنار آنتی ویروس از یک نرم افزار ضد بد افزار خوب نیز استفاده کنید. این دو در کنار یکدیگر قادر هستند از رایانه شما در مقابل بسیاری از بزرگترین تهدیدات اینترنتی همچون ویروس ها، نرم افزارهای جاسوسی، برنامه های نا خواسته و… محافظت کنند.

آیا Windows Defender آنتی ویروس مایکروسافت به اندازه کافی خوب است؟

همانطور که گفتیم ویندوز 10 از یک آنتی ویروس داخلی به نام ویندوز دیفندر برخوردار است. این ابزار به هنگام باز شدن برنامه ها توسط کاربر به طور خودکار اقدام به اسکن آن ها می کند و به روز رسانی های خود را نیز از سیستم Windows Update تأمین می نماید.

همچنین با استفاده از ویندوز دیفندر و رابط کاربری ساده اما کاربردی آن قادر خواهید بود به اسکن های عمیق روی سیستم خود بپردازید. از همه مهم تر این ابزار موجب کند شدن سیستم شما نمی شود و گاه و بی گاه به پر و پای شما نمی پیچد.

پیش از این ویندوز دیفندر یک فاجعه در امر محافظت از رایانه و مقابله با ویروس ها به شمار می رفت؛ همین مورد سبب شده بود تا بسیاری از آنتی ویروس های دیگر را ارجح تر بدانیم و آن ها را جهت نصب به کاربران توصیه کنیم.

اما خوشبختانه با تمهیدات ویژه ای که مایکروسافت برای این ابزار در نظر گرفته است می توان ویندوز دیفندر را در زمره آنتی ویروس های خوب به حساب آورد.

در یک جمع بندی کلی باید بگوییم که در کوتاه مدت و در صورتی که ویندوز دیفندر را در کنار نرم افزارهای ضد بد افزار مورد استفاده قرار دهید، این ابزار به اندازه کافی خوب است و می تواند پاسخگوی نیازهای شما باشد.

آیا ویندوز دیفندر بهترین آنتی ویروس است؟ چه ابزار دیگری در این زمینه وجود دارد

اگر مقایسه آنتی ویروس های مختلف را دیده باشید، متوجه خواهید شد که ویندوز دیفندر در بحث امنیت و محافظت از رایانه در برابر تهدیدات خارجی بالاترین نمره را ارائه نمی دهد؛ بنابراین ممکن است بپرسید که چرا به سراغ آنتی ویروس ها و ابزار دیگر نرویم؟

کروم و فایرفاکس نیز شامل قابلیت مشابهی به نام Google’s Safe Browsing می شوند که از دانلود و اجرای بدافزارهای مخرب و تهدید آمیز جلوگیری می کنند. اگر به دلایلی از ویندوز دیفندر نفرت دارید و می خواهید از یک آنتی ویروس دیگر استفاده نمایید، استفاده از آنتی ویروس آویرا را به شما توصیه می کنیم.

نسخه رایگان این آنتی ویروس پاسخگوی نیازهای کاربران خانگی است و نسخه پرو آن به همراه چند ویژگی اضافی می تواند خیال شما را از بابت امنیت سیستم راحت کند. فقط حواستان باشد پس از نصب، نسبت به حذف افزونه مرورگر Avira که سعی می کند به هر طریقی خودش را به شما تحمیل کند، اقدام نمایید.


برچسب ها: , ,