مقایسه آنتی ویروس ارائه لایسنس اورجینال آنتی ویروس | لایسنس فا

مقایسه آنتی ویروس لایسنس آنتی ویروس اورجینال لایسنس آنتی ویروس و خرید آنتی ویروس اورجینال لایسنس آنتی ویروس آویرا اینترنت سکیوریتی اینترنت سکیوریتی ای وی جی نود 32

آنتی ویروس چگونه کار می کند؟

آنتی ویروس چگونه کار می کند؟ یکی از ضروری ترین و مهم ترین بخش های نرم افزاری بر روی کامپیوترها آنتی ویروس است.

نحوه عملکرد آنتی ویروس و آنتی ویروس چگونه کار می کند؟

نرم افزارهای آنتی ویروس از شما در مقابل بدافزارها , اکسپلوییت ها و نفوذگران محافظت خواهد کرد. با وجود بدافزارهایی که همه روزه منتشر می شود تا حریم خصوصی شما را با چالش مواجه کنند و یا از شما اخاذی کنند و اسپم ارسال کنند و … در اختیار داشتن یک آنتی ویروس بر روی یک سیستم ویندوزی از هر زمانی واجب تر است.

آنتی ویروس چگونه کار می کند؟ لایسنس فا

آنتی ویروس چگونه اقدام به جستجوی بدافزارها می کند؟

نرم افزار آنتی ویروس از راههای گوناگونی برای تشخیص بدافزارها عمل می کند . آنتی ویروس ها دارای ویژگی های اسکن کامل سیستم , اسکن سریع و اسکن در حین دسترسی هستند. در بخش های زیر به توضیح هر کدام می پردازیم.

اسکن کامل سیستم

این اسکن معمولا زمان زیادی را صرف کرده و همه فایل های موجود بر روی سیستم , شبکه , حافظه و حتی حافظه های جانبی سیستم شما را اسکن می کند. سیستم های مدرن معمولا دارای فایل های زیادی هستند و در نتیجه انجام یک اسکن کامل نیازمند زمان زیادی است. این اسکن بیشتر زمانی فایده دارد که شما نرم فزار آنتی ویروس را نصب کرده اید و می خواهید از امنیت سیستم خود اطمینان پیدا کنید . در حالت دیگر اگر به وجود یک عامل آلوده بر روی سیستم خود تردید دارید می توانید یک اسکن کامل انجام دهید.

اسکن سریع

بیشتر آنتی ویروس ها دارای ویژگی اسکن سریع هستند تا آیتم های استارت آپ را بررسی کنند. این اسکن حافظه سیستم و بوت سکتور برای وجود عامل مخرب بررسی می کند. بعلاوه انواع گوناگون آنتی ویروس مکان های دیگر سیستم که احتمال بیشتری برای وجود ویروس ها می باشد را بررسی می کند. این اسکن معمولا زمانی کمی نیاز دارد در نتیجه اجرای منظم آن مفید است.

اسکن در حین دسترسی

مهم ترین شیوه نحوه عملکرد آنتی ویروس اسکن در حین دسترسی می باشد. این همان سیستم محافظتی در لحظه می باشد و واقعا مهم ترین ویژگی و مکانیزم امنیتی یک نرم افزار آنتی ویروس محسوب می شود. اسکن در لحظه همان دلیل کندتر شدن فعالیت سیستم پس از نصب نرم افزار آنتی ویروس می باشد. هر زمان که شما یک فایل اجرایی را بر روی سیستم اجرا می کنید و یا فایلی باز می شود و یا روی سیستم دانلود می گردد , جدای از نوع فایل , توسط نرم افزار آنتی ویروس مورد بررسی قرار می گیرد.

نرم افزار آنتی ویروس قبل از اجرا و ارایه فایل به کاربر آن را بررسی و اسکن لحظه ای می کند. ویژگی مهم دیگر این اسکن این است که آسیب پذیری های نرم افزاری و باگ ها نیز در لحظه توسط آنتی ویروس شناسایی می شوند. برای مثال اگر هنوز هم از نرم افزار فلش پلیر استفاده می کنید احتمال زیادی به وجود آسیب پذیری های پچ نشده در آن وجود دارد و این آسیب پذیری به محض نفوذ شناسایی و جلو نفوذ گرفته می شود.

آنتی ویروس ها چگونه ویروس ها را شناسایی می کنند؟

آنتی ویروس از چه مکانیزمی برای شناسایی ویروس و جداکردن آن از برنامه ها و فایل های سالم استفاده می کند؟نحوه عملکرد آنتی ویروس چگونه است ؟ این کار از طریق تعریف ویروس های شناخته شده و با استخدام متخصصین هوشمند در شناسایی ویروس های جدید انجام می شود. در زیر به توضیح تعریف ویروس می پردازیم .

آنتی ویروس چگونه کار می کند؟ لایسنس فا

تعیین و تعریف ویروس

اولین روش نحوه عملکرد آنتی ویروس را بیان می کنیم . نرم افزار آنتی ویروس به منظور شناسایی و تشخیص بدافزارهای موجود بر روی سیستم وابسته به تعریف ویروس می باشد و این شیوه سنتی تشخیص بدافزارهای سیستم است. تعریف های ویروس حاوی امضاهایی هستند که این امضاها به منظور تشخیص نوع بدافزار استفاده می شود. هر زمان که بدافزار جدیدی منتشر می شود به تبع آن شرکت های آنتی ویروس آنها را شناسایی کرده و به تعریف ویروس و ایجاد امضا می پردازند. مسلما در این فاصله زمانی که به ساعت صفر مشهور است حتی خود نرم افزار آنتی ویروس نیز نسبت به ویروس آسیب پذیر خواهد بود. (البته بنا به نوع بدافزار)

شرکت های نرم افزاری بزرگ آنتی ویروس آزمایشگاههای اختصاصی را به منظور جستجو جدیدترین ویروس ههای منتشر شده طراحی کرده اند. این پروسه با هزینه ای سنگین است چرا که سالانه میلیون ها بدافزار جدید منتشر می شود. بدون در اختیار داشتن آخرین تعریف ویروس ها شناسایی جدیدترین بدافزارها امری غیرممکن است. بیشتر نرم افزارهای آنتی ویروس تعریف بدافزارهای خود را چندین بار در روز بروزرسانی می کنند.

فن آوری هوشمند

یکی دیگر از روش های نحوه عملکرد آنتی ویروس تشخیص هوشمند می باشد. تشخیص هوشمند یا Heuristics در ترکیب با تعریف ویروس ها استفاده شده . حتی بدون در اختیار داشتن آخرین تعریف ویروس ها نرم افزار قادر به تشخیص انواع مختلفی از بدافزارها می باشد. آنتی ویروس ها از امضاهای عمومی برای تشخیص ویروس ها استفاده می کنند . چگونه ؟ به این صورت که بدافزارها ممکن است دارای اثرانگشت متفاوتی باشند ولی دقیقا همان کد مخرب دیگر بدافزارهای رایج را داشته باشند. روش دیگر آنالیز فایل می باشد برای مثال اگر فایل اجرایی دارای دستورالعمل هایی برای حذف یا تغییر دیگر فایل ها را داشته باشد به عنوان فایل مخرب شناسایی می شود. به صورت معمول برنامه های عادی فایل های مهم سیستمی را تغییر یا حذف نمی کنند در نتیجه این یک رفتار مخرب شناسایی شده و به تبع آن برنامه مسئول مخرب شناسایی می شود.

تشخیص غلط

نحوه عملکرد آنتی ویروس گاها با خطا همراه است. یکی از بزرگترین معایب فن آوری هوشمند Heuristics تشخیص غلط می باشد. در ظاهر یک برنامه مخرب شناسایی شده ولی در عمل چنین نیست. این فقط یک هشدار غلط است که اغلب در حین نصب فایل ها و برنامه های کرک نیز چنین هشدارهایی را می بینیم . کرک نرم افزارها به دلیل ماهیتشان و تغییر فایل های اصلی برنامه به عنوان یک عامل مخرب شناسایی می شوند که البته این موضوع در انواع مختلف آنتی ویروس متفاوت است.

منبع : نت آموز


برچسب ها: , ,