مقایسه آنتی ویروس ارائه لایسنس اورجینال آنتی ویروس | لایسنس فا

مقایسه آنتی ویروس لایسنس آنتی ویروس اورجینال لایسنس آنتی ویروس و خرید آنتی ویروس اورجینال لایسنس آنتی ویروس آویرا اینترنت سکیوریتی اینترنت سکیوریتی ای وی جی نود 32

آنتی ویروس های ایرانی | چرا از آنتی ویروس های ایرانی استفاده کنیم؟

آنتی ویروس های ایرانی – فضای سایبری هر کشور که شامل فضاهای مربوط به دنیای کامپیوتر و اطلاعات می شود با توجه به شرایط سیاسی و اقتصادی آن کشور سیاست ها و استراتژی های خودش را دارد که ممکن است مورد حمله و تجاوز انواع حمله ها و بدافزارهای داخلی و خارجی شوند. از این رو شرکت های فعال درزمینه امنیت فضای سایبری کشورمان چند سالیست که با طراحی نرم افزارهای ضد ویروس ، ضد بدافزار و ضد حمله متناسب با این فضای سایبری نسبت به حمایت از دنیای کامپیوتر ، اطلاعات ، شبکه و اینترنت کشورمان اقدام کرده اند.

پس بد نیست تا با این نرم افزارهای ضد حمله ایرانی که در صدر آن ها، آنتی ویروس های ایرانی قرار دارند آشنا شویم.

مهمترین و شناخته شده ترین آنتی ویروس های ایرانی عبارتند از آنتی ویروس ایمن ، شید و پادویش

آنتی ویروس های ایرانی | چرا از آنتی ویروس های ایرانی استفاده کنیم؟

آنتی ویروس های ایرانی : آنتی ویروس ایمن

یکی از معروفترین و با سابقه ترین آنتی ویروس های ایرانی محصولی از شرکت مهران رایانه است که در سال 1370 و به منظور تولید انواع نرم افزار و سخت افزار کامپیوتری تأسیس شد که به دنبال افزایش نیاز فضای سایبری کشور به امنیت اطلاعات و امنیت شبکه در سال 75 ، چند تیم فنی برای تحقق اهداف شرکت در این زمینه تشکیل و تقویت شدند. این گرو ها عبارتند از:

 • گروه بازیابی اطلاعات
 • گروه تحقیقات ویروس های رایانه ای
 • گروه امنیت مهران

گروه هدف ما در این مقاله گروه دوم یعنی گروه تحقیقات ویروس های رایانه ای هستند که در راستای تحقیق و بررسی، شناسایی ، آنالیز و ارزیابی ویروس ها فعالیت می کنند.

در سال های آغازین فعالیت این گروه یعنی حدود سال 1373 یک ویروس مخرب که فایل های اطلاعاتی کاربران را تخریب می کرد به نام One Half  در فضای سایبری منتشر شده بود و روند انتشار و تخریب رو به رشدی را در پیش گرفته بود، از این رو گروه حقیقات ویروس های رایانه ای همواره در تلاش بوده است ویروس های موجود در جامعه انفورماتیک و فضای سایبری ایران را کاملا شناسایی و حذف کند که در نهایت منجر به تولید و ارائه انواع نرم افزارهای آنتی ویروس ، ضد بدافزار ودیگر نرم افزارهای امنیتی توسط این گروه شد که از جمله مهمترین آن ها نسخه های زیر را می توان نام برد:

 • نرم افزار آنتی ویروس ایمن (نسخه تک کاربره تحت Dos)
 • نرم افزار آنتی ویروس ایمن (نسخه تک کاربره تحت Windows)
 • کارت اینترنتی آنتی ویروس ایمن (نسخه تحت Web)

این موارد اولین نسخه های آنتی ویروس اسمن بودند که با موفقیتی که آنتی ویروس تک کابربره ایمن در بین کاربران و جامعه انفورماتیک ایرانی کسب کرد و همچنین احساس نیاز فضای سایبری به آنتی ویروسی با ویژگی ها و امکانات پیشرفته تر باعث شد تا در سال 79 این گروه نسبت به تولید و ارائه آنتی ویروس های تحت شبکه ویندوز اقدام کند که شامل موارد زیر می شود:

 • نرم افزار آنتی ویروس ایمن نسخه شبکه تحت Novell در سال 79
 • نرم افزار آنتی ویروس ایمن نسخه شبکه تحت Windows در سال 82 ونسخه های بعد آن در سال های بعد

شید یکی از آنتی ویروس های ایرانی است که توسط آرمان نیّری، محقق امنیت کامپیوتری با سابقه طولانی در زمینه ویروس شناسی و طراحی و تولید برنامه های امنیت کامپیوتری، طراحی و ارائه شده است.

فعایت های تحقیقاتی نیری از سال 82 آغاز شد که در سال 84 به سمت ویروس شناسی و طراحی و تولید نرم افزارهای امنیتی گرایش پیدا کرد که با گذشت دو سال منجر به دست یابی به روش های جدید ویروس شناسی شد که نتیجه آن در قالب نرم افزار نئوآوا و برای استفاده کاربران حرفه ایی ارائه شد.

در نهایت در سال 86 پروژه شید که هدف آن نرم افزاری برای استفاده تمام کاربران و استفاده از روش های جدید بود، استارت خورد.

آنتی ویروس های ایرانی : معرفی آنتی ویروس شید

شید را به دلیل محیط کاربری ساده ، استفاده از تکنولوژی های جدید و سرعت عمل بالا و انجام آسان بروز رسانی می توان بهترین نرم افزار آنت ویروس برای کاربران ایرانی دانست.

این نرم افزار از دو موتور خارجی قدرتمند استفاده می کند که نقاط ضعف موتور ها را حذف و درعوض نقاط قوتی را به آن ها اضافه کرده است.استفاده از دو موتور به طور همزمان بسیار حائز اهمیت است چرا که باعث افزایش سرعت قدرت ویروس یابی مخصوصا درمورد ویروس های ناشناخته می شود. از طرف دیگر سیستم محافظی درایورها و ورودی های فلش و یو اس بی سیستم محافظتی – امنیتی شید را قدرتمند تر کرده اند.

در پراگراف بالا از ترکیب دو موتور در ساختار این آنتی ویروس صحبت کردیم که در ادامه به شرح این موضوع می پردازیم.موتور های استفاده شده در ساختار شید، موتور های دو آنتی ویروس معتبر و قدرتمند NOD۳۲ و Avira هستند که براساس نتایج آزمایشی که شرکت AV-Comparatives (سازنده آنتی ویروس Avira) بر روی آنتی ویروس شید و به درخواست خود شرکت شید در سال 2009 انجام داده است، ترکیب این دو موتور باعث افزایش چشمگیر قابلیت شناسایی ویروس های جدید شده است.

شرکت های آنتی ویروس در ازمایشگاه های خودشان همه روزه مشغول شناسایی ویروس های جدید و اضافه کردن آن ها به لیست ویروس ها برای مقابله با آن ها توسط نرم افزار هستند و شرکت شید با تیم قوی و استفاده از دو موتور قدرتمند به طور همزمان ، توانسته است زمان تولید و انتشار یک ویروس تا شناسایی آن را به نصف برساند و بدین ترتیب کاربران خیلی زود و از طریق نسخه های آپدیت می توانند با این ویروس ها مقابله کند و از خطر در امان بمانند.

امنیت یو اس بی ها:

آنتی ویروس شید از طریق اسکن فلش درایوها به طور هوشمند و همینطور ز طریق شناسای اتوران ها از یو اس بی ها هم در برابر ویروس و آلودگی ها محافظت می کند.

آنتی ویروس های ایرانی : آنتی ویروس پادویش

پادویش یکی دیگر از آنتی ویروس های ایرانی است که از طراحی تا اجرای آن توسط متخصصین مجرب ایرانی در شرکت امن پرداز صورت گرفته است.

از لحاظ لغوی، پادویش عبارتی ایرانی به معنای آنتی ویروس است ، پاد به معنای ضد و ویش به معنای ویروس.

آنتی ویروس پادویش که در شناسایی و مقابله با ویروس ها و بدافزارها بسیار قدرتمند عمل می کند ، همواره از لیست بروز و جدیدی استفاده می کند که توسط ابر کاربران و تحلیلگران متخصص این تیم شناسایی و آپدیت می شوند، همین امر موجب می شود تا درشناسایی و مبارزه با جدیدترین ویروس ها هم بسیار سریع عمل کند.

پادویش در سه نسخه مختلف، شامل موارد زیر ارائه شده است:

 • پادویش – خانگی :

نسخه خانگی که خود شامل دو زیر مجموعه ویندوز و ویندوز سرور می شود ، تنها آنتی ویروس بوده  بدون سیستم فایروال است. زیرمجموعه ویندوز این نسخه کاملا رایگان است و امکان بروز رسانی آن هم کاملا رایگان و به صورت آفلاین و یا آنلاین قابل دسترسی است. اما برای استفاده از زیرمجموعه ویندوز سرور این نرم افزار باید هزینه معین را پرداخت و آن را خریداری کنید.

 • پادویش – امنیت پیشرفته:

تفاوت این نسخه با نسخه خانگی در فایروال است که وجود فایروال در این نسخه ، قابلیت محافظت از شبکه را هم برای کابران فراهم می کند. این نسخه رایگان نبوده و باید آن را برای دسترسی خریداری نمایید.

 • پادوش – اندرویدی:

پادوش همگام با کاربران و نیازهای آن ها در مسیر تکنولوژی رشد می کند و از این رو نسخه اندرویدی خودش را هم برای کاربران تلفن های هوشمند و تبلت های اندرویدی به طور کاملا رایگان به کاربران ارائه کرده است.

در نهایت سایت های هرکدام از این آنتی ویروس ها جهت دسترسی شما، به شرح زیر ارائه می شود:

 


برچسب ها: , , , , ,